УЗД жовчного міхура

Жовчний міхур – орган черевної порожнини грушоподібної форми, у якому назбирується жовч (вміщує 40-70 мл жовчі), що надходить з печінки (УЗД печінки і жовчного міхура  входить в комплексне обстеження органів черевної порожнини). Довжина жовчного міхура приблизно 7-8 см, ширина – 2-4 см. Розташований у правому підребер’ї. В органі виділяють три відділи – дно, тіло і шийку. Розширене дно переходить у тіло, а потім у звужений відділ – шийку.

Жовчні протоки – сукупність трубчастих структур, що здійснюють транспорт жовчі від жовчних капілярів до дванадцятипалої кишки де безпосередньо відбувається процес травлення за участю речовин та ферментів, що містяться в жовчі.

Показання для УЗД жовчного міхура:

  • клінічні симптоми порушення роботи жовчного міхура: проноси, що чергуються із закрепами;
  • періодичний ниючий біль в правому підребер’ї;
  • нераціональне харчування;
  • дискомфорт після прийому їжі (після прийому їжі нудота, блювота, відрижка);
  • постійне або періодичне відчуття присмаку гіркоти у роті;
  • здуття живота;
  • надлишкова вага;
  • пожовтіння шкіри;
  • при тривалому прийомі медикаментів / лікарських препаратів;
  • з профілактичною метою, для визначення роботи жовчного міхура та жовчовивідних шляхів;
  • моніторинг динаміки розвитку патологічного процесу у жовчному міхурі на фоні лікування або після проведення холецистектомії (видалення жовчного міхура).

Ціна на УЗД жовчного міхура

Ціни на УЗД жовчного міхура у Львові в центрі “Нікомед” представлені у таблиці:

Різновиди УЗД жовчного міхураЦіна, грн
УЗД жовчного міхура та жовчних проток400
Жовчевий міхур з навантаженням (УЗД проба з жовчогінним сніданком)550

Раді повідомити, що в нас діють знижки для проходження обстежень груп від 5-ти осіб! Детальніше тут.


Наші лікарі
Moroz M Ua1 3  Nikolaeva O.i.

Підготовка до УЗД жовчного міхура з визначенням функції жовчного міхура

Підготовка до цього обстеження практично така ж, як і підготовка до УЗД органів черевної порожнини. Найкраще проводити діагностику в першій половині дня натще, проте якщо не має можливості записатися на ранні години, важливо, щоб між останнім прийомом їжі і процедурою УЗД пройшло не менше 4-6 годин.

УЗД жовчовивідних шляхів важливо проводити натще, через те що в такому стані жовчний міхур максимально наповнений жовчю, із-за якої відбувається його збільшення. Якщо випити навіть трохи рідини, то запустяться жовчовивідні процеси, і міхур зменшиться в розмірах, і це може вплинути на результат обстеження.

За день до проведення діагностики необхідно відмовитися від вживання жирної їжі та алкоголю, а також продуктів, що стимулюють утворення газів у кишечнику.

Перед дослідженням не можна палити сигарети, жувати жувальну гумку з метою попередження скорочення жовчного міхура.

Недотримання вищеперелічених рекомендацій може негативно відобразитися на достовірності результатів обстеження.

Особливістю УЗД функції жовчного міхура є те, що для обстеження потрібно взяти продукти, які стимулюють скорочення жовчного міхура. Зазвичай для цих цілей використовують жирні (20%) вершки / жирний йогурт / бутерброд з маслом. Дітям, які не люблять кисломолочні продукти, можна принести з собою чорний шоколад.

Проведення УЗД жовчного міхура з навантаженням роблять двічі – натщесерце і після вживання жовчогінних продуктів.

 

Оцінка результатів УЗД жовчного міхура та проток

Після проведеного дослідження лікар може оцінити локалізацію, структуру та кровопостачання жовчного міхура і його протоків, наявність каменів та інших чужорідних елементів, новоутворень, кист. В ході динамічного спостереження можна визначити порушення моторики міхура та проток форму дискінезії, консистенцію вмісту жовчного міхура.

При обстеженні діагностуються такі захворювання ЖОВЧНОГО МІХУРА як:

  • дискінезія жовчовивідних шляхів (порушення відтоку жовчі та моторики жовчного міхура);
  • жовчокам‘яна хвороба;
  • холецестит/ хронічний холецестит (запалення жовчного міхура );
  • холестаз (застій жовчі);
  • холестероз (накопичення холестерину на стінці жовчного міхура);
  • біліарний сладж
  • поліпи
  • водянка (збільшення органу внаслідок його закупорки)
  • гангрена (відмирання тканин стінки)
  • вроджені аномалії розвитку.

УЗД жовчного міхура -як проводиться процедура

Під час проведення діагностики пацієнт лежить на спині (можуть попросити лягти на лівий бік, глибоко вдихнути і затримати дихання тощо), наносять гель і за допомогою спеціального датчика проводять ультразвукову діагностику тривалістю до 7-10 хв. Загальний час проведення дослідження: 10-15 хв.

Час проведення УЗД жовчного міхура з функціональним навантаженням: 30-40 хв.


Де пройти УЗД жовчного міхура у Львові ?

Якщо у Вас є необхідність перевірити та зробити УЗД жовчного міхура, обирайте медичний центр «Нікомед» у Львові. В нас є ряд переваг:

  • сучасна апаратура експертного класу;
  • висококваліфіковані лікарі з щоденним багаторічним досвідом в ультразвуковій діагностиці (Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування;
  • швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати;
  • висока якість надання послуг та бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
  • помірні ціни;
  • зручний доїзд з будь-якої точки Львова  та з хорошою транспортною розв’язкою (ближній центр міста, Новий Львів);
  • доступний паркінг.


Адреса: м. Львів, вул.Тернопільська,21Д (вхід з головної дороги).

Телефони для запису: +380976633788, щоденно з 08.00-22.00.

Всі послуги проводяться дипломованими спеціалістами.

Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №82 від 19.01.2021.

Відгуки наших пацієнтів

Біла Руслана, 03.02.2022. 
Рекомендую даний медичний заклад, проходила комплексне УЗД обстеження у лікаря Мороз Миколи Івановича, кваліфікований і приємний. Адміністратор дуже приємна жіночка. Доброзичлива атмосфера. Дякую!

Ukrainian Lady, 24.01.2022.
Мороз Микола Іванович – лікар УЗД. Інтуїтивно хотіла потрапити саме до нього і не помилилась). Якщо Вам потрібна УЗД – навіть не роздумуйте. ЛЮДЯНИЙ, компетентний, уважний… Щиро бажаю міцного здоров’я, благополуччя і ще більше розвиватись у своїй ​сфері. І ще раз щиро дякую Вам, Микола Іванович!

Марія Олександрівна, 15.03.18.

Коли люди звертаються до лікувальних закладів – переважно у них вже є більші чи менші проблеми зі здоров’ям. І дуже багато залежить від того, як твою проблему “зустрінуть” спеціалісти. Важливо не налякати вже стривоженого пацієнта, а навпаки – показати йому шлях до вирішення цієї ситуації. Маю різні проблеми зі здоров’ям, тому зверталася до поліклінік та лікарень як державної так і приватної форм власності. Окрема подяка лікарю УЗД Ніколаєвій О.І. яка не тільки вчасно побачила біду, а й підказала до яких спеціалістів треба звернутися для подальшого лікування. (Відгук взятий з інтернет-порталу м. Львів tvoemisto.tv).

Більше відгуків


Записатися на прийом

Call Now Button