УЗД судин у Львові

УЗД судин у Львові — поширена діагностична процедура, яка допомагає виявляти серйозні патології кровотоку на ранніх стадіях. Найчастіше її призначають людям середнього й старшого віку, хоча іноді подібне обстеження потрібно й молодим пацієнтам

Кому і коли необхідно зробити УЗД судин?

Зазвичай обстеження проводять при наявності ознак серйозних захворювань — атеросклерозу чи венозного тромбозу. Дуже важливо проводити УЗД судин голови та шиї якомога раніше, щоб уникнути таких тяжких наслідків, як легенева емболія та ішемічний інсульт. Однак є й інші приводи для призначення діагностики. 

УЗД судин голови та шиї

Оцінка кровообігу головного мозку необхідна при таких симптомах, як запаморочення, порушення зору й інших відчуттів, а також сплутаність мислення. УЗД судин голови та шиї також призначають при:

 • цукровому діабеті;
 • атеросклерозі;
 • гіпертензії;
 • захворюваннях щитоподібної залози;
 • хронічних головних болях і мігренях;
 • інсультах та інфарктах в анамнезі;
 • сімейній історії патологій судин головного мозку;
 • перенесених травмах шиї;
 • складних неврологічних симптомах. 

УЗД судин нижніх кінцівок

Найбільш розповсюджена проблема, пов’язана з кровообігом цієї частини літа — варикоз. Це патологічне розширення вен, яке призводить до накопичення рідини, обмеження рухомості, гіпоксії тканин та інших важких наслідків. УЗД нижніх кінцівок у Львові також призначають при:

 • хронічних болях;
 • зміні кольору шкіри, появі «сіточок» з деформованих судин нижніх кінцівок;
 • відчутті холоду та важкості, онімінні ніг, поколюванні;
 • появі виразок і ран, які довго не загоюються навіть за умови адекватного лікування;
 • судомах.

УЗД судин верхніх кінцівок

Хоча патології цієї ділянки кровообігу зустрічаються рідше, їх також не можна виключати під час діагностики й підбору оптимальної програми лікування. Дуплексне сканування судин верхніх кінцівок потрібно при наявності наступних симптомів:

 • аномалій серцебиття — тахікардії чи аритмії;
 • почервонінні чи зблідненні шкіри рук, грудей і обличчя;
 • болю під час підйому кінцівок;
 • зниженні активності, постійному відчутті втоми;
 • задишці, не пов’язаній з хворобами органів дихання. 

Що допоможе виявити ультразвукове дослідження судин?

Під час процедури УЗД лікар бачить ширину артерій і вен, їх просвіт, товщину стінок і структуру тканини. УЗД судин ніг часто дозволяє знаходити тромби у венах нижніх кінцівок. Досліджуючи їх форму, розмір і склад, спеціаліст може оцінити ризик відриву та прийняти рішення про необхідність хірургічного втручання. Окрім того, обстеження допомагає виявляти судинні бляшки, здатні перекривати просвіт і викликати порушення кровообігу різного ступеню тяжкості. 

Протипоказання щодо процедури УЗД судин

Процедура не має чітко виражених обмежень. УЗД судин голови та шиї може проводитись навіть в перші години після інсульту — обстеження не несе жодних ризиків для пацієнта. Звичайно, в стані, який загрожує життю людини, потрібне призначення кваліфікованого лікаря. Бажано також відмовитись від сканування судин, якщо на шкірі є відкриті рани й виразки — якщо в них попаде гель, це може спричинити додаткове подразнення. Жінкам у будь-якому триместрі вагітності необхідно проконсультуватися зі спеціалістом, щоб мінімізувати ризики. 

Варто пам’ятати, що апарат УЗД також має певні обмеження. Датчик не може показати стан вен та артерій нижніх кінцівок, якщо ті закриті кісткою чи товстим шаром жирової тканини. У такому разі призначаються альтернативні процедури, наприклад, радіоконтрастна рентгенографія. 

Як підготуватись до ультразвукової діагностики судин?

Такий метод обстеження не вимагає спеціальної підготовки. Однак, якщо ви звертаєтесь по УЗД судин у Львові, вам варто дотримуватися певних рекомендацій:

 • повідомити спеціалісту про приймання будь-яких медикаментів;
 • відмовитись від кофеїну, нікотину й алкоголю у день проведення процедури;
 • зняти ювелірні прикраси, які можуть заважати датчику. 

Ціни на УЗД судин

Вартість послуги буде залежати від багатьох факторів — показань до обстеження, важкості хвороби, складності виконання процедури тощо. Щоб уточнити ціни на сканування ниркових артерій, судин шиї та голови, аорти й інших ділянок системи кровообігу, запишіться на консультацію до клініки Нікомед. Спеціаліст розкаже докладніше про особливості дослідження й підготовку до нього.

Різновиди УЗД судинЦіна, грн
УЗД (дуплексне сканування) судин голови та шиї (загальні, внутрішні, зовнішні сонні артерії, підключичні та вертебральні судини), оцінка венозного кровоплину850
УЗД (дуплексне сканування) судин голови та шиї (загальні, внутрішні, зовнішні сонні артерії, підключичні та вертебральні судини), з обстеженням інтракраніальних відділів внутрішньої та зовнішньої сонних артерій (рекомендовано для жінок після 50 років та чоловіків після 40 років, а також для людей з ризиком генетичних дисліпідемій). Оцінка венозного кровоплину.950
Дуплексне сканування судин голови та шиї з проведенням функціональних проб (включає в себе оцінку тонусу мозкових судин: спазм або патологічне розширення, ступінь компенсації мозкового кровотоку і вплив поворотів голови на кровотік головного мозку, також визначається наявність або відсутність порушення венозного відтоку з порожнини черепа і підвищеного внутрішньочерепного тиску)

1100

Дуплексне сканування судин голови та шиї з проведенням функціональних проб та з обстеженням інтракраніальних відділів внутрішньої та зовнішньої сонних артерій1300
Інтракраніальні судини або судини Вілізієвого кола (інтракраніальні відділи внутрішньої та зовнішньої сонних артерій і хребтових артерій, базилярна артерія, середня, передня та задня мозкові артерії)1100
Судини нирок800
Судини нирок, черевний відділ аорти, нижня порожниста вена1000
Черевний відділ аорти600
Доплерографія судин двох нижніх кінцівок (артерії і вени)

1000

Доплерографія судин двох верхніх кінцівок (артерії і вени)900
Доплерографія судин однієї верхньої або нижньої кінцівки (артерії і вени)

650

Доплерографія артерій або вен однієї верхньої кінцівки550
Доплерографія артерій або вен двох верхніх кінцівок

650

Доплерографія артерій або вен однієї нижньої кінцівки550
Доплерографія артерій або вен двох нижніх кінцівок

650

Комплекс доплерографії двох верхніх і двох нижніх кінцівок (артерії і вени)1900 1600


Різновиди УЗД судин – для дітей до 12 років -20%Ціна, грн
УЗД (дуплексне сканування) судин голови та шиї (загальні, внутрішні, зовнішні сонні артерії, вертебральні судини), оцінка венозного кровоплину – для дітей від 6 років750
Судини нирок750
Судини нирок, черевний відділ аорти, нижня порожниста вена
Черевний відділ аорти
Доплерографія судин двох нижніх кінцівок (артерії і вени)800
Доплерографія судин двох верхніх кінцівок (артерії і вени)720
Доплерографія судин однієї верхньої або нижньої кінцівки (артерії і вени)464
Доплерографія артерій або вен однієї верхньої кінцівки440
Доплерографія артерій або вен двох верхніх кінцівок520
Доплерографія артерій або вен однієї нижньої кінцівки440
Доплерографія артерій або вен двох нижніх кінцівок520
Комплекс доплерографії двох верхніх і двох нижніх кінцівок (артерії і вени)1900 1600

Записатися на УЗД судин

Наші лікарі УЗД

Moroz M.i.

Nikolaeva O.i.

В медичному центрі “Нікомед” Ви також можете пройти комплексні ультразвукові обстеження, УЗД серця (ЕХО) та УЗД нирок, наднирників і сечового міхура у Львові.

Особливості проведення УЗД судин в медичному центрі Nikomed

Ми пропонуємо широкий спектр діагностичних процедур. Звернувшись до нас, ви можете записатися на УЗД судин шиї, черевної порожнини, органів репродуктивної системи та інших частин тіла. Наші лікарі також проводять ультразвукові дослідження при вагітності

Клініка Нікомед пропонує своїм клієнтам наступні переваги:

 1. Високу кваліфікацію спеціалістів, підтверджену дипломами престижних навчальних закладів і роками досвіду. 
 2. Сучасне обладнання провідних виробників, яке дозволяє проводити УЗД ниркових судин чи аорти, отримуючи максимально точну й докладну інформацію. 
 3. Комфортні умови проведення процедур, наявність кімнати очікування для супроводжуючих. 
 4. Можливість отримання консультацій лікаря на території клініки після доплеру судин.
 5. Зручний запис онлайн чи за телефоном без довгого очікування в чергах. 

Поширені питання про УЗД судин

Що таке доплерографія?

Це сучасний метод ультразвукового дослідження, що ідеально підходить для обстеження судин ніг та інших ділянок кровотоку. Суть даного методу полягає в тому, що ультразвукові хвилі,  відбиваються від рухомих частинок крові (в основному еритроцитів) і змінюють свою частоту — зміни на кожній ділянці судини виводяться на монітор і дозволяють оцінити досліднику різні параметри кровотоку і стан судин.

Для чого роблять УЗД судин?

Процедура дозволяє діагностувати небезпечні захворювання серцево-судинної системи. Наприклад, УЗД судин нирок може допомогти виявити атеросклероз, тромбоз, чи гіпертензію. 

Що показує доплер судин?

Ультразвукове дослідження допомагає лікарю оцінити товщину стінок артерій і вен, ширину просвіту й структуру тканин. Окрім того, такий метод діагностики показує наявність тромбів і судинних бляшок, здатних викликати важкі порушення кровотоку. 

Де у Львові можна зробити УЗД судин голови та шиї?

Клініка Нікомед пропонує послугу доплерографії у Львові. Ви можете записатися на консультацію на сайті чи за телефоном +38 (097) 66-33-788. Медичний центр знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Тернопільська, 21 Д.

Відгуки наших пацієнтів

Олеся Кіс, 23.12.2021. 
Була на узд і не можу не залишити відгук. Тільки позитивний. Дуже хороший лікар, все розповість все покаже. Пішла з хорошим настроєм, супер клініка. Однозначно рекомендую.

Inessa Nos, 07.05.21. 
Рекомендую даний центр, проходила комплексне УЗД обстеження у лікаря Мороз Миколи Івановича, лікар дуже уважний, відчувається небайдуже ставлення до пацієнта, компетентність та професіоналізм. Дякую!

Марія, 25.02.18. 
Приходила сама обстежувати судини, приводила маму на ехо серця. Обстеження нам проводив лікар Мороз М.І. Результатами роботи ми залишилися дуже задоволені: оглянуто, розписано і що дуже сподобалося пояснено, з чим маємо справу. Велике Вам ДЯКУЮ! (Відгук взятий з інтернет-порталу м. Львів tvoemisto.tv).
Call Now Button