УЗД серця у Львові

ЕХО серця — різновид ультразвукової діагностики, який дозволяє оцінити стан найважливішого органу системи кровообігу. Його використовують для виявлення небезпечних хвороб, здатних загрожувати життю людини. Ця процедура може призначатися як в рамках лікування, так і профілактично. 

Для чого проводять ЕХО серця?

Ехокардіографія допомагає лікарю визначити розміри, будову й структуру органу. УЗД серця показує наступні патології:

 • потовщення стінок;
 • порушення роботи клапанів;
 • зміну будови серцевого м’яза — міокарда;
 • відкрите овальне вікно між передсердями;
 • наявність додаткової хорди в серці;
 • накопичення рідини в перикарді;
 • вроджені й набуті вади серця;
 • порушення ходу крові.


Ехокардіографія використовується для визначення ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, гіпертонії, наслідків інсульту, легеневої емболії та інших серйозних захворювань. Її також можуть проводити профілактично. Щорічне ЕХО серця показане всім пацієнтам з вадами розвитку органу чи проблемами кровообігу. Крім того, воно потрібне спортсменам і людям, які займаються важкою фізичною працею. 

Показання для ехокардіографії

УЗД серця призначають при наступних симптомах:

 • підвищеному артеріальному тиску;
 • болю в грудях, що віддають в ліву руку;
 • підвищеній частоті серцебиття;
 • задишці після мінімальних фізичних навантажень;
 • головних болях;
 • набряках;
 • втомлюваності;
 • хронічних бронхітах і частих пневмоніях. 


ЕХО серця дитини також може бути профілактичною процедурою. Якщо воно виявляє додаткову хорду, про це обов’язково роблять помітку у медичній картці, адже така особливість може спричиняти шуми в серці без серйозних негативних наслідків. Відкрите овальне вікно в дорослих також не вважається вадою, але в окремих випадках воно підвищує ймовірність інсульту, тож цей нюанс також потребує контролю. 

УЗД серця проводять в рамках післяопераційного скринінгу. Воно показане після будь-яких серцево-судинних захворювань, які лікувались оперативним втручанням. Частоту проведення процедури визначає лікар-кардіолог — вона може коливатися від 1–3 місяців до одного року. 

Особливості УЗД серця у дітей 

Перед тим, як дитина піде до школи або запишеться до спортивного гуртка, їй потрібно зробити ехокардіографію у Львові. Це мінімізує ризики розвитку серйозних патологій під час фізичних і розумових навантажень. УЗД серця у дитини також показане, якщо малюк швидко втомлюється, проводить багато часу лежачи, скаржиться на болі в голові, грудній клітці та шиї. 

Зазвичай процедура ускладняється рухливістю пацієнтів. Щоб сфокусувати датчик на серці дитини, малюк повинен лежати нерухомо, не переживати й не відволікатися на сторонні подразнення. Тому батькам варто заздалегідь пояснити, що таке ЕХО серця, як воно проводиться й чому потрібно дотримуватися всіх вказівок лікаря. 

Ультразвукове дослідження серця у немовлят — особлива процедура. Щоб дізнатися, як підготуватися до неї і яких вимог варто дотримуватися, треба заздалегідь пройти консультацію в клініці. Це допоможе підвищити ефективність діагностики й мінімізувати стрес для новонародженої дитини. 

Чи має УЗД серця протипоказання?

Ехокардіографія — безпечний неінвазійний метод дослідження. Він не має суттєвих протипоказань. Але якщо ви хочете зробити ЕХО серця у Львові, вам варто заздалегідь проконсультуватися зі спеціалістом у наступних випадках:

 • при наявності кардіостимулятора;
 • підозрі на інфаркт чи інсульт;
 • при важких порушеннях роботи серця;
 • після хірургічних втручань;
 • при наявності аневризми аорти. 


Як підготуватися до ЕХО серця?

Процедура не вимагає специфічної підготовки. Ехокардіографія серця також не має обмежень за частотою проведення. Однак якщо вона призначається в рамках комплексного обстеження, вам варто отримати відповідну інформацію від лікаря ультразвукової діагностики

Як відбувається процедура УЗД серця в медичному кабінеті Nikomed?

Ехокардіограма знімається трансторакально, тобто через грудну клітку. Процедура ЕХО серця вимагає від пацієнта повного розслаблення. Для нього забезпечується максимальний комфорт — регулюється кушетка, зменшується яскравість освітлення, мінімізується гучність сторонніх звуків. Це робить обстеження серця максимально ефективним, усуваючи вплив перешкод. 

Спеціаліст підбирає для УЗД серця датчик відповідно до рекомендацій кардіолога. Залежно від режиму роботи ЕХО-апарату він дозволяє оцінити розмір органу, структуру тканин чи рух крові. Сенсор апарату прикладається о грудної клітки, змащеної спеціальним гелем. Під час дослідження серця пацієнт не відчуває дискомфорту чи болю. Процедура триває всього декілька хвилин

Розшифровка ехокардіографії здійснюється професійним кардіологом. Спеціаліст з ультразвукових досліджень надає результати, які потребують пояснення. Тільки лікар може ставити остаточний діагноз і призначати лікування. 

Яка ціна на ЕХО серця у Львові?

Точна вартість буде залежати від багатьох факторів — скарг пацієнта, рекомендацій кардіолога, типу обладнання тощо. Щоб уточнити ціну на ЕХО серця, запишіться на консультацію до клініки Нікомед. Спеціаліст розкаже вам, як буде проходити обстеження, як підготуватися до нього і коли буде готова розшифровка

УЗД серця (ЕХО) в “Нікомед”Ціна, грн
УЗД серця (ЕХО, 2-D, M-, Color-Doppler, Duplex)750
УЗД серця дитини (ЕХО, 2-D, M-, Color-Doppler, Duplex)650

Записатися на прийом

УЗД серця у дітей і дорослих в медичному кабінеті Nikomed — наші переваги

Наша клініка пропонує широкий спектр діагностичних процедур. Ми проводимо ЕХО серця у Львові, а також обстеження органів дихання, травлення, сечовивідної, ендокринної й репродуктивної системи. Наші клієнти отримують:

 1. Проведення УЗД серця висококваліфікованими спеціалістами. 
 2. Комфортні умови проведення процедур, що підходять для дорослих і дітей. 
 3. Застосування сучасного обладнання, здатного виявляти патології в будь-якій ділянці серця й кровоносних судин
 4. Організацію консультацій лікарів на території клініки. 
 5. Можливість записатися на УЗД серця у Львові онлайн чи за телефоном — без черг та очікування. 

Поширені питання про УЗД серця

Що можна побачити на УЗД серця?

Зміни структури, розмірів і роботи органу. Найчастіше ЕХО серця виявляє порушення серцевого ритму, потовщення стінок, наявність рідини у перикарді чи зменшення скоротливої здатності міокарда. Процедура також допомагає діагностувати вади й особливості розвитку органу, наприклад, додаткову хорду чи відкрите овальне вікно. 

Які хвороби допомагає виявити процедура ехокардіографії?

Перш за все — наслідки інфаркту міокарда й інсульту. УЗД серця також ефективне для діагностики ішемічної хвороби, гіпертензії, легеневої емболії, аневризми аорти та інших захворювань. 

Що не можна робити перед УЗД серця?

Процедура не має суттєвих протипоказань та обмежень. Дослідження серця також не потребує спеціальної підготовки. Однак вам варто проконсультуватися з лікарем при наявності кардіостимулятора чи при гострому перебігу захворювання. 

Скільки часу робиться УЗД серця?

Зазвичай обстеження триває декілька хвилин. Однак точна тривалість процедури залежить від багатьох факторів — рекомендацій кардіолога, анатомічних особливостей пацієнта тощо. 

Де зробити ЕХО серця у Львові?

Клініка Нікомед пропонує послугу ехокардіографії. На її сайті ви можете записатися на прийом онлайн та прочитати відгуки пацієнтів. Телефон медичного центру +380976633788, адреса — м. Львів, вул. Тернопільська, 21Д. 

Наші лікарі УЗД

Moroz M.i.

Nikolaeva O.i.

В медичному центрі “Нікомед” Ви також можете пройти комплексні ультразвукові обстеження, УЗД судин.

Відгуки наших пацієнтів

Kateryna Serohina, 04.12.2021.
Задоволені візитом до клініки. Вчасно, чисто, комфортно. Робила узд серця та органів собі та дітям у доктора Миколи Мороза не перший раз. Приємний, виважений у спілкуванні, розумний та кваліфікований як спеціаліст. Рекомендую! 1f642

Олеся Кіс, 23.12.2021. 
Була на узд і не можу не залишити відгук. Тільки позитивний. Дуже хороший лікар, все розповість все покаже. Пішла з хорошим настроєм, супер клініка. Однозначно рекомендую.

Марія, 25.02.18.

Приходила сама обстежувати судини, приводила маму на ехо серця. Обстеження нам проводив лікар Мороз М.І. Результатами роботи ми залишилися дуже задоволені: оглянуто, розписано і що дуже сподобалося пояснено, з чим маємо справу. Велике Вам ДЯКУЮ! (Відгук взятий з інтернет-порталу м. Львів tvoemisto.tv).

Більше відгуків

Call Now Button