УЗД передміхурової залози

УЗД простати у Львові — дуже популярна процедура серед чоловіків, особливо середнього та похилого віку. Цей напрямок діагностики використовується для оцінки репродуктивного здоров’я, а також для виявлення новоутворень на ранніх стадіях

Які хвороби можна діагностувати на УЗД простати?

Перш за все, це простатит — запалення передміхурової залози, яке супроводжується її збільшенням, ускладненим сечовипусканням, болем в нижній частині живота та іншими неприємними симптомами. Захворювання може бути спричинено різними факторами. Зазвичай це інфекції, переохолодження, малорухомий спосіб життя, надмірна вага 

Якщо не лікувати запальний процес, з часом він трансформується в аденому простати- пухлинне новоутворення доброякісного походження, яка виникає внаслідок розростання тканин органу (передміхурової залози), що призводить до його дисфункції. Воно супроводжується порушенням потенції, постійним дискомфортом та частими позивами до сечовипускання. У занедбаних випадках аденома може перешкоджати роботі сечового міхура та нирок

Найбільш небезпечне захворювання — рак простати. Він може виникати як внаслідок простатиту чи аденоми, так і без попередніх симптомів. Зазвичай онкологію вважають хворобою людей похилого віку, однак останнім часом її все частіше діагностують у молодих чоловіків. Такий вид раку може мати агресивний характер. Він швидко прогресує та розповсюджується в інші тканини, тому важливо починати лікування якомога раніше. 

Окрім того, ультразвукове дослідження простати дозволяє діагностувати патології інших органів, які відносяться до репродуктивної чи сечовивідної системи, наприклад, сім’явивідних проток. Це робить його оптимальною методикою планової діагностики. 

Як відбувається ультразвукове дослідження простати?

Для регулярного огляду достатньо трансабдомінального УЗД. Воно передбачає сканування через передню черевну стінку . На нижню частину живота наноситься спеціальний гель, після чого до шкіри прикладається датчик. Така процедура допомагає лікарю отримати загальну картину — виміряти розміри органів та побачити наявність структурних змін. 

Якщо під час планового дослідження спеціаліст виявляє захворювання передміхурової залози, він може призначити трансректальне УЗД. Ця методика передбачає введення датчика в пряму кишку. Вона пов’язана з певним дискомфортом, але при використанні сучасного обладнання абсолютно безболісна. Такий спосіб дозволяє фахівцю отримати максимально детальне зображення органу, виявити зміни в його тканинах та побачити найдрібніші новоутворення. 

При яких симптомах треба робити трансректальне УЗД?

Загалом ультразвукове дослідження повинно бути плановою процедурою. Лікарі радять чоловікам репродуктивного віку проходити його щонайменше один раз на два роки. Після 30 років бажано скоротити інтервали між візитами до лікаря до 1 року, а після 45 років — до 6 місяців. 

УЗД передміхурової залози може призначатися для постановки точного діагнозу та підбору оптимальної схеми лікування. Показаннями до нього служать:

 • новоутворення простати в анамнезі пацієнта чи близьких родичів;
 • підвищений рівень простат-специфічного антигену чи знижений вміст тестостерону в крові;
 • дискомфорт та біль під час сечовипускання, часті позиви, патологічні виділення з уретри;
 • порушення репродуктивних функцій — в тому числі імпотенція;
 • ниючий біль чи відчуття тяжіння в області тазу, що підсилюються при довгому сидінні. 

Чи потрібна підготовка до УЗД?

Перед оглядом необхідно звернутися до адміністратора кол-центру по консультацію. Він підкаже, як саме підготуватися до процедури. Зазвичай вона потребує:

 • наповнення сечового міхура — треба випити 5–6 стаканів води за 1–1,5 години та утримуватися від випорожнення;
 • дотримання легкої дієти напередодні — заборонені темний хліб, фрукти, овочі та інші продукти, що можуть викликати здуття кишківника (метеоризм);

Наші лікарі
Moroz M Ua1 3  Nikolaeva O.i.

Вартість УЗД передміхурової залози

Ціна УЗД простати буде залежати від кількох факторів — показання, обраного методу дослідження та необхідності обстеження інших органів. Щоб дізнатися точні умови надання діагностичних послуг, варто перейти у розділ «Ціни» або зателефонувати до адміністратора кол-центру за номером +380976633788. Він також розповість, яких умов ви маєте дотримуватися перед оглядом. 

Де пройти УЗД простати у Львові?

Медичний центр «Нікомед» пропонує широкий спектр діагностичних програм — в тому числі для оцінки чоловічого репродуктивного здоров’я. Звернувшись до нас, ви отримуєте наступні переваги:

 • можливість консультації профільного спеціаліста для інтерпретації результатів дослідження та призначення лікування;
 • доступ до сучасного обладнання, яке робить всі процедури максимально точними, швидкими та комфортними;
 • ввічливе обслуговування, докладні консультації з приводу всіх видів обстежень та повну конфіденційність — ми ніколи не розповсюджуємо медичну інформацію. 
 • доступ до новітнього обладнання, що дозволяє проводити діагностику максимально швидко, ефективно та комфортно;
 • ввічливе обслуговування, наявність зони очікування для дорослих та дітей в приміщенні медичного центру.
 • зручний доїзд з будь-якої точки Львова  та з хорошою транспортною розв’язкою (ближній центр міста, Новий Львів);
 • доступний паркінг.
 • Адреса: м. Львів, вул.Тернопільська,21Д (вхід з головної дороги).
 • Телефони для запису: +380976633788, щоденно з 08.00-22.00.
 • Всі послуги проводяться дипломованими спеціалістами.
 • Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №82 від 19.01.2021.

Відгуки наших пацієнтів

Roma S, 01.02.2022.
НАЙКРАЩИЙ медичний кабінет у Львові!!! Персонал ввічливий, вихований та уважний до своїх пацієнтів. Дуже чисто, охайно, є дитяча зона, навіть акваріум із цукерками. По нашому прохання медсестра п. Марія виміряла нам тиск стільки разів, скільки ми просили. Бронювання я зробила вчора після 20.00, а сьогодні о 8.00 нам робили уже УЗД. Потім у цей же день нам робили УЗД о 12.30. Тобто ми отримали 3 УЗД за 1 день, щиро вдячні за таке розуміння, турботу та гарне обслуговування. Бажаємо Вам процвітання та багато клієнтів.
Володимир, 08.02.2018.

Хочу висловити велику подяку лікарю УЗД О. І. Ніколаєвій. Більше тижня страждав від болю в черевній порожнині та метеоризму. Раніше був у іншій клініці у центрі міста, а результату ніякого. Списали на дискінезію жовчовивідних шляхів та дисбактеріоз. Дивним було те, що згодом виявили підвищення рівня ліпази у крові, а в попередніх результатах УЗД було написано, що “підшлункова залоза нормальних розмірів, візуалізується частково”. Знайомі порадили звернутися до Вас. Лікар Ніколаєва не лише “візуалізувала” мою підшлункову залозу, а й виявила запальний процес, детально роз’яснила у чому саме полягає проблема. Буду рекомендувати такого висококваліфікованого спеціаліста своїм знайомим. (Відгук взятий з інтернет-порталу м. Львів tvoemisto.tv).

Більше відгуків

Записатися на прийом

Call Now Button